На Полтавщині є медзаклад паліативного лікування хворих на туберкульоз


На Полтавщині помітно знижуються показники захворюваності на туберкульоз. За результатами проведеної протитуберкульозної роботи захворюваність на всі форми туберкульозу зменшилась на 9,3 % і становить 59,5 на 100 тис. населення. У 2017 році показник становив 65. Нині по Україні – 62,3. Про це, під час апаратної наради, розповів директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак. Об этом сообщает beauty-frutti.in.ua со ссылкой на СМИ.

Однак зростання рівня захворюваності відбулося в 9 районах області.

Найвищі показники – у Семенівському, Чорнухинському, Глобинському районах.

“Тенденція йде до зниження захворюваності, особливо питання стосується мультирезистентного туберкульозу. В 2018 році смертність від усіх форм туберкульозу в Полтавській області залишалася стабільною, на одному рівні з показниками по Україні. Найвищою вона була в Диканському, Чорнухинському, Машівському районах”, – розповів Віктор Лисак.

Він зазначив, що нині перейшли до амбулаторного лікування туберкульозу. І є позитивні результати.

Зміни відбуваються й в самій туберкульозній службі. В області створено медзаклад паліативного лікування хворих на туберкульоз на базі Комунального підприємства «Веприцька обласна туберкульозна лікарня Полтавської обласної ради» у Гадяцькому районі.

“Лікарі дотримуються стандартів лікування. Проводиться потужна інформаційна політика. В області впроваджена та ефективно працює тест-система Gene-Xpert молекулярно-генетичної діагностики, яка дозволяє отримати результат протягом 1 доби, встановити діагноз та своєчасно призначити коректну схему лікування”, – наголосив Віктор Лисак.

“На Полтавщині є позитивні напрацювання в галузі медицини. У нас лікують за європейськими стандартами, маємо забезпеченість медичними препаратами, постійно виділяються кошти на ліки. І надалі маємо продовжити реформування фтизіатричної служби області в напрямку амбулаторного лікування та організувати скринінгове дослідження біологічних матеріалів на туберкульоз із застосуванням Gene-Xpert в госпітальних округах регіону”, – зазначив т.в.о. голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

Зокрема, Полтавським обласним клінічним протитуберкульозним диспансером у 2018 році залучено позабюджетних коштів на суму 250 млн₴ За рахунок коштів місцевого бюджету придбали обладнання на суму 838 900 грн, за рахунок гуманітарної допомоги отримали обладнання на суму 1 115 051₴


Джерело статті: “https://np.pl.ua/2019/07/na-poltavshchyni-ie-medzaklad-paliatyvnoho-likuvannia-khvorykh-na-tuberkul-oz/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя